вул. Миру, 8, м. Бахмут
Тимчасово переміщений в
м.Дніпро

Віримо в Перемогу!

Новини

27 листопада
07:00

ВІЛ-інфекція вже давно не «чума XXI століття»

Це хронічна інфекція, як і багато інших, її можна ефективно лікувати, з нею можна створювати сім’ї і народжувати дітей, бігати марафони та робити кар’єру, старіти й виходити на пенсію — так само, як без ВІЛ.Через війну у 2022 році кожна п’ята людина в Україні не дізналася про свій ВІЛ-статус. У той час як війна в рази підвищує ризики інфікуватися — поранення, збільшення кількості оперативних втручань, сексуальне насильство. 
У постраждалих від сексуального насильства можуть виникати бар’єри до отримання інформації про ВІЛ/СНІД, може не бути мотивації обстежуватися, у них виникає страх упередженого ставлення, або що хтось ще може довідатися таку чутливу інформацію про них — не тільки про сам факт насильства, але ще і ВІЛ-статус.
Усім фахівцям, які залучені до допомоги людям, які постраждали внаслідок насильства, необхідно заохочувати їх протестуватися на ВІЛ. Це можна зробити швидко, безболісно і конфіденційно.
Важливо пояснювати, що людина може жити 10–15 років без прояву будь-яких симптомів ВІЛ-інфекції. Лише із часом, коли вірус усе більше послаблює імунну систему, можуть проявлятися такі симптоми, як збільшені лімфовузли, втрата ваги, підвищена температура, кашель, розлади ЖКТ. Без лікування в інфікованих можуть розвинутися такі серйозні хвороби як туберкульоз, криптококовий менінгіт, важка бактеріальна інфекція, онкологічні хвороби та ін.
Проте, якщо виявити ВІЛ та дотримуватися призначеного лікування, можна досягти такого низького рівня вірусного навантаження, що аналіз крові не виявить ВІЛ. До того ж ВІЛ-позитивні люди з пригніченим вірусом не можуть передавати його статевим шляхом. 
В Україні сьогодні доступне ефективне та безоплатне лікування для всіх людей, які живуть з ВІЛ. Швидкий тест можна зробити навіть у сімейного лікаря, у кабінетах «Довіра», у центрах СНІДу, в неурядових організаціях.
Швидкі оральні тести на ВІЛ — безкоштовні, безболісні й потребують лише краплі слини та 15 хв часу. Їх можна отримати в Одеській і Дніпропетровській областях


Проєкт «Вдосконалення процесу консультування та тестування на ВІЛ для клієнтів програм соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від гендерно зумовленого насильства» реалізовує Благодійний Фонд "Здоров я жінки і планування сім ї" за підтримки Фонд Народонаселення ООН в Україні - UNFPA Ukraine, UBRAF та Joint United Nations Programme on HIV/AIDS in Ukraine.
Проєкт має на меті залучити представників спеціалізованих сервісів допомоги постраждалим від гендерно зумовленого насильства до консультування та тестування на ВІЛ та розширити можливості скринінгу на ВІЛ людей, які постраждали від домашнього насильства.


25 листопада
06:56

Всеукраїнська акція

Шістнадцятиденний період акції охоплює наступні важливі дати:
25 листопада – Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок;
1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДом;
2 грудня – Міжнародний день боротьби з рабством;
3 грудня – Міжнародний день людей з інвалідністю;
5 грудня – Міжнародний день волонтера;
6 грудня – Вшанування пам яті студенток, розстріляних у Монреалі;
9 грудня – Міжнародний день боротьби з корупцією;
10 грудня – Міжнародний день прав людини.
У знак підтримки, люди у всьому світі пов язують помаранчевою стрічкою свій одяг. Це офіційний колір протидії насильству, що символізує світле та вільне майбутнє.

22 листопада
06:55

Пам'ятай і дій!

Традиційно кожної четвертої суботи листопада вшановуємо жертв Голодомору 1932-1933 років. До Дня пам яті жертв Голодомору Український інститут національної пам яті ініціює акцію «Пам ятай про жертв Голодомору. Підтримуй тих, хто бореться за Україну».
Голодомор 1932-1933 років став наслідком поразки Української революції 1917-1921 років та окупації країни більшовиками. Нині українські воїни, які зупинили навалу і звільнили від ворога безліч населених пунктів, не лише захищають територіальну цілісність і суверенітет України, але і нашу ідентичність, право бути господарями на своїй землі, шанувати власну мову, історію, культуру, героїв.
Символом акції стала окопна свічка, адже живий вогонь – це символ пам яті, це тепло, це надія. У цей день запаліть свічку пам яті за вбитими голодом. Передайте тепло, станьте поряд із тими, хто нині бореться, аби більше цього ніколи не сталось. 
Тож закликаємо підтримати тих, хто зараз протистоїть ворогу на передовій. Задонатити знайомим волонтерам на такі необхідні зараз бійцям амуніцію, техніку та інвентар. Розшукати адресу найближчих волонтерських центрів і допомогти з плетінням маскувальних сіток чи виготовленням окопних свічок. Передати з волонтерами дитячі листи і малюнки, сувеніри-обереги, смаколики і нашу віру в них. Нехай наша пам ять стане дієвою!

21 листопада
06:53

День Гідності та Свободи

21 листопада в Україні відзначається День Гідності та Свободи. Цього дня, з інтервалом у дев ять років, розпочалися дві доленосні для сучасної України події: Помаранчева революція у 2004 році та революція Гідності у 2013 році.
Молодь Бахмутського коледжу транспортної інфраструктури спільно с представниками Управління молодіжної політики та у справах дітей Бахмутської міської ради долучилися до інтерактивної лекції «День Гідності та Свободи. Боротьба українського Донецька», яку було підготовлено Державним архівом Донецької області спільно з управлінням сім ї, молоді та масових заходів національно-патріотичного виховання облдержадміністрації. 
Бахмутяни пам ятають ці події, шанують нашу історію та її героїв.


18 листопада
06:51

Конкурс

Щорічно з метою виявлення та підтримки всебічно розвиненої студентської молоді, сприяння гармонійному розвитку особистості, стимулювання зацікавленості студентів до підвищення свого інтелектуального рівня,  формування активної громадянської позиції Управління молодіжної політики та у справах дітей Бахмутської міської ради спільно з  молодіжною радою при Бахмутській міській раді в рамках реалізації державної молодіжної політики на території Бахмутської міської об’єднаної територіальної громади проводить конкурс «Кращий студент року». 
До участі у Конкурсі запрошуються студенти закладів вищої освіти та  фахової передвищої освіти, які розташовані на території Бахмутської міської ОТГ, але  тимчасово переміщені до більш безпечних районів України.
Цього разу за звання кращих в різних номінаціях змагалися 26 студентів. Компетентна Конкурсна комісія визначила переможців конкурсу «Кращий студент року». 
Урочисте нагородження відбулося 17 листопада в онлайн-форматі. Начальник Управління молодіжної політики та у справах дітей Бахмутської міської ради Ірина Давіденко привітала присутніх на заході з Міжнародним Днем студента. 
- Зичимо вам успіхів у всіх студентських починаннях. Нехай кожен наступний крок, який ви зробите, буде кроком до вашої мети та мрії. Зберігайте свою жагу до знань та нехай ваші студентські роки заповняться незабутніми спогадами, незмірними можливостями й новими досягненнями, - зазначила Ірина Олександрівна.
Найголовнішою подією зустрічі з молоддю стало оголошення переможців.
          
«Кращий студент -  волонтер року»
 Кисловський Ілля Євгенович, студент групи 4-ОП-497 
Бахмутського коледжу транспортної  інфраструктури.
Всі учасники конкурсу отримали грамоти, а переможцям будуть відправлені пам’ятні подарунки - мобільні батареї (повербанки).
Студентська молодь Бахмута своїм навчанням та добрими вчинками наближає Перемогу. Незабаром ми повернемося додому, щоб відбудувати наш Бахмут.

Страница 7 из 71
4 5 6 7 8 9 10