вул. Миру, 8, м. Бахмут
Тимчасово переміщений в
м.Дніпро

Віримо в Перемогу!

Історія коледжу

Артемівський технікум залізничного транспорту – один із старіших навчальних закладів України. Він був заснований 3 січня 1872 року в Москві як технічне училище, з 1917 року училище було реорганізовано у технікум залізничного транспорту. Останній випуск у Москві відбувся у 1955 році і в цьому ж році технікум було переведено в місто Артемівськ.

Першим директором технікуму був призначений Строненко Євгеній Федорович, який приїхав із Москви. Перший набір 1955 року був за фахом «Експлуатація залізниць». Перший випуск із 140 студентів відбувся у 1958 році.

У 1956 р. було відкрито відділення «Автоматика і телемеханіка». Пізніше були відкриті і інші відділення: «Дротяний зв'язок», «Колійне господарство», «Бухгалтерський облік», «Технологія палива, води і мастила». У 1960 р. було створено заочне відділення.

З 1957 року по 1964 директором технікуму був Симоненко Леонід Лазарович, залізничник, при якому були побудовані майстерні і гуртожиток.

З 1964 року на зміну Симоненко Л.Л. прийшов Наконечний Володимир Якович. Людина великої ерудиції, прекрасний інженер-шляховик. При ньому у технікумі з’явилися їдальня, актова зала і спортивна зала - одна із кращих в нашому місті.

З 1980 до 1994 технікумом керував Шрамко Віктор Андрійович. За його правління був побудований закритий полігон у дворі технікуму, де можна круглий рік проводити практичні заняття.

В 1955 році з Москви до Бахмуту (нині - Артемівськ) було переведено технікум ім. Жовтневої революції. Його облаштували в стародавній будівлі, що зводилася протягом ХІХ-ХХ століть. Спочатку в цій будівлі була розта-шована Бахмутська земська управа, після революції - Донецький губвиконком, далі - Центральне управління кам'яновугільної промисловості, а з 1934-го - Управління Північно-Донецької залізниці, переведене з Харкова.

6 червня 1955 року наказом №66 по відділу кадрів Донецької залізниці Зінаїда Мусяловська була призначена лаборантом Артемівського технікуму залізничного транспорту, котрій доручили організацію першого набору до технікуму. Директором став Євген Строненко. Першою завідуючою навчальною частиною була призначена 0.Нагібіна. З 1955 р. в технікумі працювали Л. Макаровський, В. Никитенко, І. Панченко, В. Науменко.

Перший набір зі спеціальності «Експлуатація залізниць» був з вісьмох груп. В 1956 р. відкрито ще одну спеціальність - «Автоматика та телемеханіка», в 1957-му - «Зв'язок».

З 1994 року на посаду директора Артемівського технікуму залізничного транспорту був призначений Зінченко Микола Федорович, і почалась новітня історія технікуму.

Був відреставрований фасад будівлі, були побудовані дві похилих аудиторії, переобладнано та відремонтовано багато аудиторій та лабораторій, створені комп'ютерний центр, заново побудована бібліотека, на місці старого тиру був створений сучасний учбово-лабораторний комплекс, вимощений двір і відновлений фонтан. Для проведення відео занять і ділових ігор обладнаний зал засідань, оснащений презентером і телевізором з великим екраном. Колись покинуті і безладні підвали перетворені на сучасні роздягальні і туалети. Був проведений капітальний ремонт лівого крила першого поверху. За 6 місяців був повністю перероблений актовий зал. За останніх 3 роки практично повністю замінені меблі в аудиторіях і гуртожитку.

За полувіковий термін існування технікум підготував більше 20 тисяч фахівців для залізничного транспорту та інших галузей господарства України та країн СНД. Серед них доктора та кандидати технічних наук, керівники підприємств, ведучі фахівці залізничного транспорту. Майже все керівництво та понад 30 відсотків педагогічного колективу - це випускники технікуму. Частка викладачів мають державні нагороди: знаки «Почесний працівник транспорту», «Відмінник освіти України», «Залізнична слава». У 2002 році директор технікуму був признаний «Людиною року».

Технікум має філію у місті Дебальцево і являється одним із самих великих технікумів залізничного транспорту на Україні.

Штат викладачів та допоміжного персоналу становить понад 200 осіб.

В навчальних корпусах загальною площею 18400 м2 розташовано 12 лабораторій, 78 кабінетів, комп'ютерний центр, навчально-лабораторний комплекс, учбовий полігон, спортивний комплекс, актова зала, бібліотека з книжним фондом понад 62 тис. примірників, читальна зала на 30 місць, адміністративно-господарські приміщення.

Гуртожиток на 463 місця обладнаний санітарними блоками, кімнатами гігієни, кухнями, кімнатами для самопідготовки, кімнатами для відпочинку, а також спортивними кімнатами з тренажерами.

Адміністрація та викладачі технікуму прикладають максимум зусиль для виконання основного завдання технікуму - виконання плану прийому та випуску фахівців. Для виконання цих завдань в технікумі ведеться активна профорієнтаційна робота, проводяться дні відкритих дверей.