вул. Миру, 8, м. Бахмут
Тимчасово переміщений в
м.Дніпро

Віримо в Перемогу!

Новини

27 листопада
07:00

ВІЛ-інфекція вже давно не «чума XXI століття»

Це хронічна інфекція, як і багато інших, її можна ефективно лікувати, з нею можна створювати сім’ї і народжувати дітей, бігати марафони та робити кар’єру, старіти й виходити на пенсію — так само, як без ВІЛ.Через війну у 2022 році кожна п’ята людина в Україні не дізналася про свій ВІЛ-статус. У той час як війна в рази підвищує ризики інфікуватися — поранення, збільшення кількості оперативних втручань, сексуальне насильство. 
У постраждалих від сексуального насильства можуть виникати бар’єри до отримання інформації про ВІЛ/СНІД, може не бути мотивації обстежуватися, у них виникає страх упередженого ставлення, або що хтось ще може довідатися таку чутливу інформацію про них — не тільки про сам факт насильства, але ще і ВІЛ-статус.
Усім фахівцям, які залучені до допомоги людям, які постраждали внаслідок насильства, необхідно заохочувати їх протестуватися на ВІЛ. Це можна зробити швидко, безболісно і конфіденційно.
Важливо пояснювати, що людина може жити 10–15 років без прояву будь-яких симптомів ВІЛ-інфекції. Лише із часом, коли вірус усе більше послаблює імунну систему, можуть проявлятися такі симптоми, як збільшені лімфовузли, втрата ваги, підвищена температура, кашель, розлади ЖКТ. Без лікування в інфікованих можуть розвинутися такі серйозні хвороби як туберкульоз, криптококовий менінгіт, важка бактеріальна інфекція, онкологічні хвороби та ін.
Проте, якщо виявити ВІЛ та дотримуватися призначеного лікування, можна досягти такого низького рівня вірусного навантаження, що аналіз крові не виявить ВІЛ. До того ж ВІЛ-позитивні люди з пригніченим вірусом не можуть передавати його статевим шляхом. 
В Україні сьогодні доступне ефективне та безоплатне лікування для всіх людей, які живуть з ВІЛ. Швидкий тест можна зробити навіть у сімейного лікаря, у кабінетах «Довіра», у центрах СНІДу, в неурядових організаціях.
Швидкі оральні тести на ВІЛ — безкоштовні, безболісні й потребують лише краплі слини та 15 хв часу. Їх можна отримати в Одеській і Дніпропетровській областях


Проєкт «Вдосконалення процесу консультування та тестування на ВІЛ для клієнтів програм соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від гендерно зумовленого насильства» реалізовує Благодійний Фонд "Здоров я жінки і планування сім ї" за підтримки Фонд Народонаселення ООН в Україні - UNFPA Ukraine, UBRAF та Joint United Nations Programme on HIV/AIDS in Ukraine.
Проєкт має на меті залучити представників спеціалізованих сервісів допомоги постраждалим від гендерно зумовленого насильства до консультування та тестування на ВІЛ та розширити можливості скринінгу на ВІЛ людей, які постраждали від домашнього насильства.