вул. Миру, 8, м. Бахмут

Новини

30 квітня
09:15

Увага!

🌷Ласкаво просимо  на сторінку практичного психолога  БКТІ  Тарасенко О.В. 🌷
Шановні студенти ‼️
📌Сьогодні ми живемо, працюємо та навчаємось в умовах незвичних для нас - карантин, самоїзоляція, дистанційне навчання.
📌Якщо у Вас є запитання до мене, як до спеціаліста, радо допоможу

Сторінка психолога

22 квітня
12:13

35 років минуло з моменту аварії на Чорнобильській АЕС

35 років минуло з моменту аварії на Чорнобильській АЕС, але її наслідки залишаються предметом обговорення світової наукової спільноти. За визначенням UNSCEAR і ВООЗ, Чорнобильська катастрофа віднесена до аварій ядерних об єктів найвищого рівня.
Історики ж наголошують на політичній відповідальності комуністичного режиму, який заради ідеологічних інтересів поставив під загрозу життя і здоров я мільйонів громадян. Через недосконалість конструкції, порушення технології будівництва, використання неякісних будівельних матеріалів, численні міні-катастрофи подібна техногенна катастрофа в СРСР не могла не статися. Злочинні дії тодішньої влади щодо приховування інформації з одного боку поглибили непоправні негативні наслідки аварії, а з іншого – спричинили активізацію національно-демократичного руху, що в кінцевому підсумку привело до розпаду СРСР. Приховування інформації владою спричинили активізацію екологічного і національно-демократичного руху.
26 квітня 1986 року – день найбільшої в історії людства техногенної катастрофи. Під час експерименту на 4-му реакторі Чорнобильської атомної електростанції сталися два вибухи. В атмосферу Землі вирвалась хмара радіоактивного пилу. Вітер поніс на північний захід небезпечні радіоактивні ізотопи, які осідали на землю, проникали у воду. За числом потерпілих від аварії Україна займає перше місце серед колишніх республік Радянського Союзу. На долю Білорусі припало близько 60% шкідливих викидів. Від радіаційного забруднення сильно постраждала також і Росія. Потужний циклон переніс радіоактивні речовини територіями Литви, Латвії, Польщі, Швеції, Норвегії, Австрії, Фінляндії, Великої Британії, а пізніше – Німеччини, Нідерландів, Бельгії. 

На той час керівництво Радянського Союзу проголосили гласність і відкритість. Однак, надзвичайна ситуація на ЧАЕС засвідчила фальшивість гасел. Розуміючи, що екологічна катастрофа такого масштабу матиме негативні наслідки для комуністичного режиму, керівництво СРСР обрало курс на її замовчування. Уся інформація про Чорнобильську катастрофу одразу опинилася під ідеологічним контролем КПРС і КГБ.
Чорнобильська катастрофа стала одним із каталізаторів розпаду СРСР. Спроби Москви приховати правду про її наслідки, недостатні заходи безпеки і допомоги потерпілим похитнули віру в “гуманність” комуністичної ідеї навіть у найлояльніших прихильників. Радянська влада продемонструвала кричущу безвідповідальність за долі людей. 
Перше офіційне місцеве повідомлення про аварію на Чорнобильській АЕС з явилося лише через 36 годин – опівдні 27 квітня на прип ятському радіо оголосили про “тимчасову евакуацію” мешканців Прип яті – найближчого до ЧАЕС міста з населенням близько 50 тисяч.  Місто розділили на 5 секторів. У кожному призначили відповідальних. Працівники штабу обійшли квартири. Рекомендували зачиняти вікна, балкони, вимкнути електроприлади, перекрити воду та газ і взяти з собою особисті речі, цінності, документи та продукти харчування на перший час. Інші речі, наприклад, посуд і дитячі іграшки, а також свійських тварин вивозити не дозволили. Зі спогадів Людмили Харитонової: “Трагічним було прощання з домашніми тваринами: котами, собаками. Кицьки, витягнувши хвости, заглядали в очі людям, нявчали, собаки вили, прориваючись до автобусів. Але брати тварин категорично заборонялося. В них була дуже радіоактивна шерсть”.
 Аби  зменшити кількість багажу та не викликати ажіотаж, людям сказали, що за три дні вони зможуть повернутися додому. О 13:50 жителі зібралися біля під їздів будинків, а від 14-ї почали прибувати автобуси. О 16:30 евакуацію населення з міста закінчили. Вивезли 44,5 тис осіб. У Прип яті залишилося 5 тис, які були залучені до невідкладних робіт. Увечері 1 травня вітер з Чорнобиля повернув на Київ. У місті почав стрімко підвищуватися радіаційний фон.
Трагедією, і, навіть, державним злочином стало те, що з метою  «показухи» - буцімто ніякої небезпеки радіації немає, партійне керівництво СРСР не скасувало першотравневу демонстрацію. На Хрещатик за п ять днів після аварії вивели сотні тисяч людей, в тому числі школярів. Наступного дня всі газети рясніли парадними повідомленнями.
Лише 2-го травня радянське керівництво ухвалило рішення про евакуацію населення з 30- и кілометрової зони навколо Чорнобильської атомної станції – на 6-й день після аварії.
До 6 травня евакуювали понад 115 тисяч людей із 30-кілометрової зони навколо ЧАЕС. Від радіації ця територія постраждала найбільше. Пізніше її назвали Чорнобильською зоною відчуження, до якої увійшли північ Поліського та Іванківського району Київської області (там розташована електростанція, міста Чорнобиль і Прип ять), а також частина Житомирської області аж до кордону з Білоруссю. Сотні невеликих селищ, що опинилися в епіцентрі забруднення, зрівняли з землею бульдозерами. Більшість людей виселяли до сусідніх районів Київської області. Для працівників ЧАЕС та їхніх сімей наприкінці 1986 року почали будувати наймолодше місто України – Славутич. Спорудження завершили в рекордно короткі терміни – перші мешканці оселилися в 1987–1988 роках.
У повідомленні КГБ вказується, що станом на 8:00 годину 28 квітня рівень радіації на 3-му і 4-му енергоблоках становив 1000–2600 мікрорентген на секунду, а на окремих ділянках міста – 30–160. У цьому місці на документі Володимир Щербицький зробив свою, тепер вже відому, примітку – “Що це позначає?”. Це промовисто свідчить про те, що навіть найвищі посадові особи до кінця не усвідомлювали небезпеки. 
На ліквідаційні роботи відразу кинули військовослужбовців. Першими на місце катастрофи прибули кілька десятків солдат і офіцерів полку Цивільної оборони Київського військового округу із приладами радіаційної розвідки й армійським комплектом дезактивації техніки, мобільний загін хімічних військ та окрема рота радіаційної та хімічної розвідки. Загалом у ліквідаційних роботах брали участь військові хімічних, авіаційних, інженерних, прикордонних родів, медичні частини Міністерства оборони СРСР, Цивільної оборони (ЦО) та МВС СРСР.
Влітку залучили військових запасу та вільнонайманих. За неповними даними, участь у ліквідації наслідків брали 600 тисяч осіб. Через опромінення багато з них захворіли. Пожежні прибували “з голими руками”, без жодних засобів захисту, приміром спеціальних ізолюючих протигазів, через що радіоактивні речовини потрапили в дихальні шляхи. Саме вони зупинили ще одну потенційну катастрофу – водневий вибух.
Сумарна активність радіоізотопів, викинутих у повітря після аварії в Чорнобилі, була в 30–40 разів більшою, ніж у Хіросімі. Опромінилися майже 8,5 мільйони людей.
Українська діаспора після аварії на ЧАЕС виявила високу громадянську позицію та активність у світі. Вона організовувала демонстрації, готувала звернення до урядів західних держав, збирала матеріали про трагедію. Закордонний провід Української головної визвольної ради у вересні 1986 року доклав значних зусиль, аби питання Чорнобиля внести на розгляд ООН. 
Які висновки має зробити людство із чорнобильської трагедії? Перш за все, це – відповідальність, адже «мирний атом» виявився вже й не таким «мирним» і безпечним, а, значить, має бути підконтрольний людині із усіма можливими наслідками, і бути технологічно прогнозованим. А суспільство та відповідні державні інституції мають бути готовими у «винятковому режимі» до можливих нештатних ситуацій .
Українська нація, жителі Вінниччини із гордістю та шаною згадують героїчний подвиг ліквідаторів аварії на ЧАЕС, наших співвітчизників які першими вступили в нерівний двобій із цією жорстокою зброєю, яка здатна вмить буквально випалити усе живе… Певна необізнаність та непоінформованість ліквідаторів про катастрофічні наслідки радіаційного випромінювання для людського здоров`я стали фатальними для багатьох з них… Але це не зупинило наших військових, медиків, правоохоронців першими прийняти на себе цей страшний вогонь небезпеки…іноді – ціною власного життя.   
Дякуємо за подвиг, і вічна пам`ять героям, що віддали своє життя у боротьбі з цією техногенною катастрофою!
І пам`ятаймо, що людське життя – безцінне, і будь-які експерименти та наукові впровадження перш за все мають бути безпечними для людства, для нашого майбутнього, для життя на планеті Земля.

Цей дощ – як душ … Цей дощ – як душ…
Цей день такий ласкавий.
Сади цвітуть. В березах бродить сік.
Це солов їна опера, Ла Скала!
Чорнобиль. Зона. Двадцять перший вік.
Тут по дворах стоїть бузкова повінь.
Тут ті бузки проламують тини.
Тут щука йде, немов підводний човен, і прилітають гуси щовесни.
Але кленочки проросли крізь ґанки.
Жив–був народ над Прип яттю – і зник.
В Рудому лісі виросли поганки, і ходить Смерть, єдиний тут грибник…

Ліна Костенко. 2019

Більше матеріалів – за посиланням:  Аварія на Чорнобильській АЕС 

20 квітня
10:04

До уваги абітурієнтів

Шановні абітурієнти❗❗❗
📌Вибір професії - це важливий етап у Вашому житті, адже від цього вибору залежить Ваше майбутнє.
📌Заповніть наведену нижче анкету - це стане Вашим першим кроком до навчання.
📌Ви автоматично будете занесені до бази абітурієнтів БКТІ🚆❗

Анкета абітурієнта 

19 квітня
10:24

Проєкт Освітнього центру «Школа успіху» (м.Ніжин)

Протягом січня - квітня 2021 року викладач вищої категорії, старший викладач Руденко Т.І. брала участь у проєкті Освітнього центру «Школа успіху» (м.Ніжин) – створенні навчального посібника «Знай українську! Сучасний підхід у підготовці до ЗНО». Спільнота проактивних освітян            ( авторський колектив - 20 осіб) з різних куточків України працювали над посібником для викладачів/вчителів, студентів/учнів і всіх, хто опановує мову. 
Посібник містить 9 розділів: «Фонетика. Графіка. Орфоепія»,«Орфографія», «Лексикологія. Фразеологія», «Морфеміка. Словотвір»,«Морфологія», «Синтаксис. Пунктуація», «Стилістика», «Розвиток мовлення», «Практичні рекомендації». 
Теоретичний матеріал подано у вигляді 418 таблиць, схем, асоціацій. Кращому сприйняттю й запам’ятовуванню матеріалу сприяють 79 мемів, 282 зразки інфографіки, 84 комікси, 96 «хмаринок слів», 8 тематичних варіантів доміно. З метою формування практичних умінь та навичок під час підготовки учнів/студентів до ЗНО авторським колективом було створено 119 тестів, до кожної теми дібрані 77 завдань ЗНО різних років. Посібник містить 8 зразків аналізу тексту за новим форматом іспиту, а також 14 варіантів написання власного висловлення. Перевірити свій рівень знань, умінь, навичок учень / учениця, студент / студентка зможуть за допомогою онлайн-тестів, онлайн-ігор, інтерактивних аркушів, покликання на які зашифровано в 129 QR-кодах.
Примірники навчального посібника відповідно до встановлених стандартів видавництво Волиньполіграф надає 12 установам, серед яких Книжкова палата, Національна бібліотека ім.В.І.Вернадського, Національна парламентська бібліотека, Державна наукова педбібліотека, Міністерство юстиції, а також державні наукові бібліотека Харкова, Львова, Одеси.
Онлайн-презентація посібника відбулася 24 березня 2021р. Автори – спікери розповіли про співпрацю та методику створення навчального посібника.
Масштабна робота на 868 сторінок отримала позитивні рецензії Наталії Овчаренко, декана філологічного факультету ДВНЗ «Донбаський державний педагогічний університет», кандидата філологічних наук, доцента; Марії Рожило, кандидата наук із соціальних комунікацій, доцента кафедри соціальних комунікацій факультету філології та журналістики Волинського національного університету імені Лесі Українки; Оксани Міщенко, кандидата педагогічних наук, учительки країнської мови та літератури гімназії № 191 імені П. Г. Тичини з поглибленим вивченням іноземних мов м. Києва.

Дані посібника:
Знай українську! (сучасний підхід у підготовці до ЗНО): посібник для учнів 10-11 класів / [Т. Бутурлим, Н. Базильська, Л. Король, М. Лисак, Т. Панасюк, Л. Пилат, Т. Руденко, А. Сокіл, І. Турик та ін.; заг. ред. Т. Бутурлим]. – Луцьк, 2021. – 868 с.

УДК 37.02: 81-13 
ЗН 70
ISBN……

16 квітня
10:48

2020/2021 навчальний рік в Україні оголошено роком Математичної освіти

2020/2021 навчальний рік в Україні оголошено роком МАТЕМАТИЧНОЇ ОСВІТИ.
На обласному рівні з 25.02 по 25.03 проводився  творчий конкурс МАТЕМАТИКА- ЦАРИЦЯ НАУК в номінаціях: найкраща презентація; найкращий відеоролік.
Студенти нашого коледжу під керівництвом викладача математики Добродум Діни Костянтинівни взяли активну участь у цьому конкурсі.
Подяка висловлюється всім , хто взяв  участь:
Яковлєву Олександру ( 1-А-494);
Чуйко Ользі (1-Е495);
Рудиченко Єлізаветі, Бондаренко Олегу,Тетяні Шпорі, Надії Шпорі (1-ОП-496); Лотарєву Єгору (2-А-491).
В номінації  найкраща презентація обласного конкурсу МАТЕМАТИКА ЦАРИЦЯ НАУК 
 Бондаренко Олег, Тетяна Шпора та Надія Шпора (1-ОП-496) посіли 3 місце, а Лотарєв Єгор (2-А-491) посів  2 місце!
 ВІТАЄМО ПРИЗЕРІВ!Страница 4 из 48
1 2 3 4 5 6 7