вул. Миру, 8, м. Бахмут

Новини

16 листопада
11:42

Минуле і сьогодення донбасу у камінні

Будь-яке будівництво, у тому числі і залізниць, має розпочинатися з важливої та кропіткої дослідницької роботи. Пер ніж спорудити будівельний об’єкт, необхідно визначитися, чи сприяють цьому геологічні умови.
     Одним з найстаріших геологорозвідувальних підприємств сходу та півночі України є Державне регіональне геологічне підприємство «Донецькгеологія». Системне геологічне вивчення Донбасу почалося у 1930 році, коли у Бахмуті було створено спеціалізований геологорозвідувальний трест «Донбасвуглерозвідка».
     Основним предметом діяльності ДРГП «Донецькгеологія» є комплексне геологічне, геофізичне, гідрогеологічне, інженерно-геологічне і еколого-геологічне вивчення надр, родовищ і проявів корисних копалин та виконання пов’язаних з ними проектних, дослідно-промислових, лабораторних, топографо-геодезичних, геолого-економічних і науково-дослідних робіт з використанням сучасних комп’ютерних технологій, вікового досвіду геологічних досліджень, власного технічного, лабораторного та геолого-виробничого потенціалу.
     Небагато мешканців міста знають про існування музею, що розташований в адміністративній будівлі ДРГП «Донецькгеологія» у центрі Бахмуту. Але у цьому музеї за багато років зібрано велику колекцію зразків природних мінералів, що містять надра Донецького регіону і не тільки.
     15 листопада 2018 року для студентів групи 3-К-484 відділення «Обслуговування і ремонт залізничних споруд та об’єктів колійного господарства» Бахмутського коледжу транспортної інфраструктури було організовано екскурсію до цього музею.
     Оскільки студенти вивчають навчальні дисципліни «Будівельні та конструкційні матеріали», «Геодезія», «Основи вишукування, проектування і спорудження залізниць», їм було цікаво дізнатися про особливості роботи геологорозвідувальних експедицій, технічні засоби, різноманіття корисних копалин та багато іншого, що сприятиме вдосконаленню навчання.                                                                                                                                               
     Серед великої кількості експонатів відвідувачі звернули увагу на макет вугільної шахти, сувенірні вироби з природних кам’яних матеріалів, геологорозвідувальні прилади, окам’янілі стовбури дерев з відбитками давніх тварин та рослин. 
     Висловлюємо щиру вдячність за надану можливість проведення цієї пізнавальної та насиченої екскурсії генеральному директору ДРГП «Донецькгеологія»  Жикаляку Миколі Васильовичу та начальнику геологічної партії Бондарю Олександру Павловичу.
Викладач навчальної дисципліни
 «Будівельні та конструкційні матеріали»
 Яркін Є.В.